jP vocabulary - zkoušení slovíček snadno

Nové články

Rybaření v zimě

autor Michal Kocourek sekce Taktiky lovu čas 26.02.2007 přečteno 7705x

zimni lovyZima je pro valnou většinu tuzemských rybářů dobou klidu. Tato situace především souvisí se zakořeněnými návyky českých rybářů, kteří v tuto roční dobu svým obvyklým způsobem lovit nemohou a zkoušet něco nového se jim nechce. Navíc lov v zimním období je dosti náročný, vyžaduje dobrou fyzickou kondici a velmi jemné náčiní, přičemž pravděpodobnost velkého úlovku je několikanásobně menší než jindy.

komentáře (0)

Noční rybolov

autor Michal Kocourek sekce Taktiky lovu čas 22.02.2007 přečteno 6037x

nocni lovPravá sezóna nočního chytání začíná většinou 15. června. Tato skutečnost souvisí s ukončením hájení dravých ryb, pro většinu rybářů totiž znamená noční lov jedno jediné: lov s mrtvou rybičkou nastraženou na candáta. Ano je to logické, candát je typická noční ryba. S úspěchem můžeme lovit ale i jiné druhy ryb, samozřejmě jsou to další dravci ? sumci a úhoři, ale i ryby kaprovité.

komentáře (0)

Extrémní mořský rybolov

autor Miloš Vitámvás sekce Zajímavosti čas 19.02.2007 přečteno 11726x

MečounMořská rybařina skýtá množství kvalitních rybářských zážitků v podobě velkých ryb. Ale snem každého rybáře je výprava za rybími velikány celého světa.

komentáře (0)

Rybolov nad potopenými vraky

autor Miloš Vitámvás sekce Taktiky lovu čas 15.02.2007 přečteno 4300x

VrakRybolov na vracích je jedním z nejzajímavějších typů mořského rybolovu a umožňuje rybářům chytat opravdu trofejní ryby. Odpovídající úlovky jsou příležitostně získány z vraků ležících blízko mělčin, ale jejich snadná přístupnost může vést k příliš hojnému lovu a k drastickému snížení stavu ryb, které tam žijí.

komentáře (0)

Za rybami na sever

autor Michal Kocourek sekce Zajímavosti čas 12.02.2007 přečteno 3521x

Mapka severuPár rad , které se mohou hodit při výpravě na ryby k seveřanům, jak k lovu na moři, tak k lovu ve sladkých vodách. Informační ceny povolenek, kde je sehnat, co a kde lovit, apod.

komentáře (0)

Honba za pstruhem

autor Michal Kocourek sekce Akce čas 09.02.2007 přečteno 3174x

pstruhJsou chvíle, kdy nám pstruzi skáčou i na to neokoukanější nebo nejdivnější strašidlo(třpytku), ale také dny, kdy ať děláme, co děláme, ryby se nám smějí.

komentáře (0)

Jak se loví velké ryby

autor Michal Kocourek sekce Zajímavosti čas 07.02.2007 přečteno 3883x

Luxusní halibutRybaření v Britské Kolumbii je pro českého rybáře zážitkem, který si nedokáže představit ani ve svých nejdivočejších rybářských snech. Nám se poštěstilo chytat v oblasti na zarybnění obzvlášť bohaté, v severních vodách Pacifiku na ostrově Vancouver Island.

komentáře (2)

Výtvor člověka nebo přírody?

autor Miloš Vitámvás sekce Zajímavosti čas 22.11.2006 přečteno 3722x

ZubatáNedávno mi přišel mail od čtenáře rybářských stránek. V příloze byly vloženy fotky ryby, o jejíž určení mě autor mailu žádal. Když jsem si fotky prohlédl, nevěděl jsem, co si o tom mám myslet. Na obrazovce se v plné kráse i děsivosti zjevila doslova po zuby ozbrojená ryba.

komentáře (14)

Revír Vltava 23

autor Miloš Vitámvás sekce Akce čas 21.11.2006 přečteno 3280x

Vltava 23Pod tímto názvem se skrývá poměrně zajímavý revír. Jedná se o úsek Vltavy protékající Českými Budějovicemi od jezu v Hluboké nad Vltavou až po rozbitý jez v ČB ? Rožnově.K revíru patří přilehlé Staré rameno a Dolní nádrž ve Vrátu. Podle Atlasu rybářských revírů patří tento revír mezi podprůměrné. Je hodnocen dvěma hvězdičkami, což je podle mě dost nedostatečné.

komentáře (1)

Norsko 2006

autor Miloš Vitámvás sekce Akce čas 31.07.2006 přečteno 3490x

AOsazenstvo chatky č.8 jelo se znovu. Opět s CK Korlin, opět do stejného fjordu, opět do stejné chatky, opět se skvělou partou. Všechno naprosto stejné, akorát ta rybařina byla mnohem lepší.

komentáře (3)

Stránky > 1 23 4 5 6

 


spolupracujeme s:

Rybářský obchod

Lovkapra.com

MRK.cz

Chytej.cz

 
Nahoru Atlas ryb Taktiky lovu Akce Zajímavosti Ostatní Kontakty

Vyrobil Jakub Pavlík ©2017. Všechna autorská práva vyhrazena.

Stránka byla vygenerována za 3.89644 sekund.