jP vocabulary - zkoušení slovíček snadno

Taktiky lovu

Plavaná

autor Miloš Vitámvás čas 22:12:03 07.05.2005 přečteno 5438x

Další z možných způsobů rybolovu. Jedná se zejména o jemnou plavanou. Při této technice nástraha neleží na dně ale vznáší se ve vodním sloupci. Většinou jsou touto metodou loveny menší druhy ryb, protože se používá jemné náčiní, ale velký kapr nemusí být vyjímkou.

Ideální splávky na drobnější ryby (na závody)Vybavení pro plavanou se skládá z lehkého prutu nebo biče, jemného vlasce a splávku. Samozřejmostí je ale i sada olůvek, háčků a nástrah.

Krmení

Hlavním předpokladem úspěchu je důkladné ale ne přehnané prokrmení tzv. oživení vody. Na našem trhu je možné sehnat řadu sypkých hotových směsí jak našich, tak zahraničních firem. Já stále ještě upřednostňuji klasiku: kukuřičný a pšeničný šrot. Ve vhodném poměru a s přidáním strouhanky lze docílit kvalitní, jemně rozpadavé směsi. Já do takto připravené směsi přidávám ještě trochu aditiva, abych směs více zatraktivnil.Sada olověných broků (olůvka)

Takto připravenou směsí zakrmíme. Já krmím tak, že naházím 4 koule krmení velikosti pomeranče, do kterých ještě vpravím tu nástrahu, na kterou budu zrovna lovit. V průběhu lovu je dobré lehce vnadit. Asi 1 koule během 15 až 30 minut by měla stačit. Po zdolání každé ryby je dobré trošku přivnadit, abychom rozplašené ryby opět natáhli tam, kde je potřebujeme. Vlastní lov spočívá v tom, že se nahazuje do zakrmeného místa.

Je potřeba si nastavit potřebnou hloubku. Nejlepší je nahazovat na okraj prokrmeného místa. Zdržují se tam totiž ty největší ryby?

Sestavy

Pokusím se tu alespoň nastínit možné sestavy, které používám.

komentáře (0) vytisknout článek

 


spolupracujeme s:

Rybářský obchod

Lovkapra.com

MRK.cz

Chytej.cz

 
Nahoru Atlas ryb Taktiky lovu Akce Zajímavosti Ostatní Kontakty

Vyrobil Jakub Pavlík ©2017. Všechna autorská práva vyhrazena.

Stránka byla vygenerována za 0.00579 sekund.