jP vocabulary - zkoušení slovíček snadno

Zajímavosti

Sladkovodní ryba větší než grizzly

autor Miloš Vitámvás čas 18:19:40 05.10.2005 přečteno 3500x

Tak to je ten kusSumec, kterého ulovili thajští rybáři 1. května na řece Mekong, je pravděpodobně největší sladkovodní rybou na světě, která kdy byla chycena a její velikost důvěryhodně zdokumentována. Ryba velká jako medvěd grizzly měřila 2,7 metrů a vážila 293 kilogramů.

Zdroj: (c) National Geographic Česko

Tato ryba patří k zvláštnímu druhu zvanému Mekongský obří sumec. Ve volné přírodě jim podle mezinárodní organizace IUCN hrozí vyhynutí, a tak v Thajsku běží program na jejich záchranu. V jeho rámci se rybám podávají látky stimulující plodnost.A takhle dopadla

Obří kus na fotografiích byl v péči rybářské organizace, která se snažila udržet jej při životě. Navzdory jejich úsilí ale tato samice uhynula a byla později snědena místními z vesnice Hat Khrai.

"Místní obyvatelé považují tento druh sumce za posvátnou rybu, její pomalý pohyb u dna řeky jim totiž připomíná meditujícího mnicha," říká Zeb Hogan, biolog, který zkoumá velké sladkovodní ryby. Hogan pracuje pro WWF a pro National Geographic Society, která dotuje jeho výzkumy z grantů. Číňané zase věří, že jíst tuto rybu posiluje inteligenci a prodlužuje život.

komentáře (2) vytisknout článek

 


spolupracujeme s:

Rybářský obchod

Lovkapra.com

MRK.cz

Chytej.cz

 
Nahoru Atlas ryb Taktiky lovu Akce Zajímavosti Ostatní Kontakty

Vyrobil Jakub Pavlík ©2017. Všechna autorská práva vyhrazena.

Stránka byla vygenerována za 0.00603 sekund.