jP vocabulary - zkoušení slovíček snadno

Taktiky lovu

Boilies

autor Miloš Vitámvás čas 21:56:48 18.09.2005 přečteno 6526x

Ideální na kapryNázev boilie(boilies) vznikl z anglického ?boil?, což znamená ?vařit?. Boilie je vlastně takové speciální vařené těsto. Popisovat jeho výrobu nebudu, protože na trhu je k dispozici nepřeberné množství různých druhů, velikostí, barev, chutí a vůní průmyslově vyráběných boilie.

Jaké ryby se dají lovit?

Na tuto nástrahu se dají ulovit téměř všechny kaprovité ryby. Záleží na zvoleném průměru. Na menší kuličky zabere třeba cejn, plotice, perlín, ale i nedůvěřivý kapr. Na větší jdou spíše větší ryby. Velcí kapři a dokonce i sumci.

Základ úspěchu

Kámošův kapříkZákladem úspěchu je především zakrmení přiměřeným množstvím vybraného boilie..Je třeba alespoň trochu znát profil dna, aby nástraha byla předložena na správném místě. Ideální jsou terénní zlomy a vyvýšené lavice. Vybrané místo si označíme bójkou, nejlépe tyčovou, která je sklápěcí. Taková bójka se, při snaze ryby zamotat se do ní, sklopí a vlasec se uvolní. U bójky prokrmíme boiliesem v přiměřeném množství podle rozlohy revíru. Je dobré doplnit krmení partiklovou návnadou, jako je hrách, kukuřice, kukuřičný šrot, ? Takové vnadění dodá místu větší atraktivitu a přiláká ryby dříve než samotné boilie. I cejn se dá ulovit

Montáže

Boilies je vlastně tvrdá kulička, kterou je potřeba nastražit. Kvůli tvrdosti ji nelze nastražit přímo na háček ale používá se vlas. Je to tenká šňůrka nebo vlasec připevněná k raménku háčku. Vrtáčkem se do boilie navrtá dírka, kterou se vlas provlékne a boilie se zajistí zarážkou.Míra táhne kapra (Délka závěsu by neměla přesahovat délku háčku.) Takové navázání má i své výhody. Kapr svou potravu nejprve ochutnává než ji pozře. Několikrát ji nasaje a opět vyplivne. Při klasickém nastražení na háček toto vnímáme jako nepatrné záběry. Při nastražení mimo háček dojde při vyplivnutí nástrahy k samozáseku a ryba začne ujíždět. Z toho jsou pak nádherné kapří jízdy přes brzdu navijáku. Jako zátěž používám průběžné olůvko o hmotnosti 100g. Je to trochu extrém, ale nemám problémy s ideálním napnutím vlasce i za silného větru. Můj kapr

Potápivé nebo plovoucí?

To už je ráno? Existují dvě varianty, co se chování ve vodě týče. Potápivé boilie padá ke dnu a na dně také zůstane. Plovoucí se samozřejmě vynoří na hladinu nebo se vznáší ve vodním sloupci. Pro zakrmení je samozřejmostí boilie potápivé, protože s plovoucím se prostě krmit nedá.

Při lovu dávám přednost potápivé variantě, protože kapr sbírá především u dna. Plovoucí doporučuji na vodách se zabahněným dnem, kde by se potápivé boilie mohlo zanořit do bahna.

komentáře (0) vytisknout článek

 


spolupracujeme s:

Rybářský obchod

Lovkapra.com

MRK.cz

Chytej.cz

 
Nahoru Atlas ryb Taktiky lovu Akce Zajímavosti Ostatní Kontakty

Vyrobil Jakub Pavlík ©2017. Všechna autorská práva vyhrazena.

Stránka byla vygenerována za 0.00628 sekund.