jP vocabulary - zkoušení slovíček snadno

Zajímavosti

Jak na kapry

autor Miloš Vitámvás čas 21:01:13 22.06.2005 přečteno 16195x

Kapr je prostě nádherná rybaKapr je snad nejlovenější ryba u nás. Je velice atraktivní z hlediska sportovního, ale i konzumního rybaření. Je mnoho způsobů jak na kapry, ale žádný není stoprocentní. Na každém revíru platí jiná taktika, jiná nástraha,?

Nástrahy

Pokud lovím kapry, pak dávám přednost klasickým nástrahám, jako jsou kolínka, těsto, houska, červi, brambor,?

Kolínka:

Proč zrovna kolínka? Protože se nejlépe ze všech těstovin napichují na háček a dobře ne něm drží. Vařím je jako všechny těstoviny, a to v osolené vodě. Jediný rozdíl je v tom, že se nevaří tak dlouho. Je potřeba je sledovat a nepřevařit je. Musí mít dostatečnou tuhost aby z háčku po nahození nespadli. Pak je dobré promíchat je se strouhankou, která po dopadu na dno udělá pro ryby lákavý oblak, takže působí jako vnadidlo.

Těsto:

Pěknej kousekPoužívám těsto z hrubé mouky, kterou smísím s teplým mlékem a cukrem. Těsto nesmí lepit ani se drolit. Také nesmí být moc přeslazené. Ale je potřeba experimentovat a zjistit jaké ingredience jsou na tom určitém revíru účinné.

Houska:

Dá se použít čerstvá houska, nejlépe střed. Pomalu se ve vodě rozpouští a proto je potřeba poměrně často přehazovat.

Nebo lze použít pařenou housku. Houska se nechá chvíli v páře a následně se vylisuje na placku a nakrájí na kostičky o velikosti 1x1 cm. Dobře drží na háčku.

Červi:

Existuje více druhů červů. Třeba mouční, masní nebo klasické žížaly. Na kapry je podle mě nejlepší klasická rousnice, která ovšem nemusí být moc velká. Kolem 8 cm délky bohatě stačí.

Brambor:

V osolené vodě uvařený brambor, nakrájený na požadovaný tvar. Nesmí být ovšem převařený, jinak na háčku držet nebude. Rozvařené brambory se dají použít jako další ingredience do těsta.

Způsob lovu

Důležitý je výběr místa lovuNa kapry platí nejlépe položená. Proč? Kapr totiž sbírá potravu tak, že přerývá dno. A proto je nejlepší naservírovat mu naši nástrahu do cesty. To jde obtížně, pokud zrovna nevíme kde se ryba nachází a kam míří. Proto je vhodné lehce provnadit. Já používám kombinaci kukuřičného a pšeničného šrotu (kukuřičný tvoří hlavní složku a pšeničný pojí vše dohromady). Tyto složky jsou na rozdíl od drahých a hotových krmení dostupné v každém zverimexu a jsou levné. Do místa lovu se nahází přiměřené množství krmení v podobě koulí velikosti pomeranče. Je dobré přidat i trochu nástrahy na kterou hodláme lovit Tím natáhneme ryby do požadovaného místa a nezbývá než čekat a zkoušet různé kombinace.

Přeji mnoho úspěchů a Petrův zdar

komentáře (16) vytisknout článek

 


spolupracujeme s:

Rybářský obchod

Lovkapra.com

MRK.cz

Chytej.cz

 
Nahoru Atlas ryb Taktiky lovu Akce Zajímavosti Ostatní Kontakty

Vyrobil Jakub Pavlík ©2017. Všechna autorská práva vyhrazena.

Stránka byla vygenerována za 5.3814 sekund.